Obrączki karbonowe cechują się niezwykłą trwałością. Włókna węglowe są odporne na zarysowania i nie reagują z wodą oraz chlorem. Pozostają również odporne na rdzę i matowienie. Ich ponadprzeciętna wytrzymałość sprawia, że to wręcz idealna biżuteria do codziennego użytkowania.

Kolejną cechą wyróżniającą obrączki karbonowe spośród innych kruszców jest ich waga. W odróżnieniu od metali szlachetnych obrączki karbonowe są niebywale lekkie. Ta właściwość sprawia, że są niezwykle wygodne podczas noszenia. Obrączki karbonowe, to produkty dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie w stosunku do jakości wykonania, zgodnie ze standardami jubilerskimi.

Bardzo ciekawym i modnym rozwiązaniem jest łączenie karbonu z metalami szlachetnymi, takimi jak złoto, srebro, czy tytan, które również wykonujemy.

 

 

Obrączki mają różne kształty (profile).

Nasze klasyczne modele to:

CR200 - płaskie

CR230 - płaskie/ ścięte kanty

CR300 - lekko zaokrąglone

CR400 - zaokrąglone

Większość modeli jest wyoblona wewnątrz, co zapewnia komfort ich noszenia.

 

 

Powierzchnia karbonu jest naturalnie delikatnie połyskująca. Wygląd karbonu zależny jest od rodzaju karbonu. CR - karbon pleciony, w nim włókna układają się w nieregularne wzory i plamy przypominające wzór moro. CRX karbon tzw. wzdłużny, przypomina drobniutkie nici, w nim włókna węglowe położone są wzdłuż obręczy i ściśle przylegają do siebie.

Dzięki różnego rodzaju obróbce mechanicznej uzyskujemy tzw. karbon strukturalny.

FM - Frez

FME - Frez + falowane brzegi

HM - Młotek

 

 

SZEROKOŚĆ: Obrączki z karbonu produkujemy w szerokościach od 3 mm do 10 mm.

WYSOKOŚĆ: Standardowa wysokość obrączek z karbonu wynosi 1,8 - 2,2 mm. W przypadku modeli łączonych - karbon + metal - wysokość obrączek zaczyna się od 1,5 i sięga nawet do 2,5 mm w zależności od danego wzoru.

 

 

Kamienie w karbonie oprawiamy na gładko w odpowiednich odległościach od siebie. W ofercie posiadamy również modele, w których kamienie oprawianie są między obręczami lub są osadzone w srebrnych i złotych topach.  W biżuterii oprawiamy diamenty naturalne, diamenty syntetyczne oraz cyrkonie różnych wielkości i o wielu barwach.

Na karbonie możemy umieszczać topy z kolekcji tytanowej ART oraz kolekcji SOLO. Topy wykonane są ze srebra lub żółtego złota.

W modelach z karbonu + metal, po stronie metalu kamienie oprawiamy wszystkimi technikami opraw dostępnymi w przypadku tytanu, srebra, czy złota.

 

 

Oferujemy usługę wykonania graweru na większości zakupionych produktów. Informacja o możliwości wygrawerowania znajduje się w parametrach danego modelu. Wszystkie napisy są wykonywane laserem. Wysokość liter jest dopasowywana do szerokości obrączki i zależy od wybranej czcionki. Napisy można dodatkowo uatrakcyjnić znakami specjalnymi.

 

 

Istnieje możliwość stworzenia własnego grawerunku używając pisma odręcznego, podpisu, lub odcisku palca. W grawerowanej treści można dodawać symbole, lub przesłać do nas własny projekt.

 

 

Do każdego pierścionka i obrączki dołączony jest certyfikat jakości producenta SWEPOL.

Oferowane przez Swepol Polska Sp. z o.o.  produkty to biżuteria produkowana zgodnie z najwyższymi standardami sztuki jubilerskiej. Swepol jako jeden z nielicznych w Europie łączy przy produkcji obrączek i pierścionków tradycyjne złotnictwo z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Wszystkie kamienie w oferowanych pierścionkach i obrączkach oprawiane są ręcznie przez doświadczonych złotników.

Udzielamy 2-letniej gwarancji producenta na wszystkie nasze wyroby, również z kamieniami pod warunkiem ich prawidłowego użytkowania, nienarażania na zewnętrzne mechaniczne działania i niepoddawanie zmianie rozmiaru w nieautoryzowanych przez nas punktach serwisowych. Dołączony certyfikat jest gwarancją autentyczności i jakości.


Upewnij się, że kupujesz oryginalny wyrób z kolekcji 3D Carbon. Symbol producenta gwarantuje autentyczność i wysoką jakość wykonania obrączek.

<